Zarabiaj na Turystyce  magello 690x200

Zakładanie i prowadzenie firmy krok po kroku

Jak wybrać halę namiotową na event?

namiotowaJak wybrać dobrze? Jak wybrać bezpieczną konstrukcję? Jak uniknąć błędów, które mogą później być katastrofalne w skutkach? O tym kilka słów poniżej.

Jak za darmo przeszkolić pracowników? - Dofinansowania z urzędu pracy i Funduszu Europejskiego

pracowniki szkolonoNa rynku pracy szkolenia stają się coraz bardziej popularne. W dynamicznym świecie biznesu chcemy wiedzy skondensowanej, profesjonalnej, praktycznej, którą od razu można wdrożyć w życie firmy czy marki własnej. Inseightem jest merytoryka, którą przekaże nam najlepszy specjalista odnoszący sukcesy w naszej branży. Czasy, kiedy teoretyk był w cenie, bezpowrotnie minęły.

10 błędów na stronie, przez które obiekty noclegowe tracą klientów.

Portal eholiday.pl, podsumował najczęstsze błędy na stronach internetowych obiektów noclegowych. Zapraszamy do lektury.

Strona internetowa to wizytówka Twojego obiektu. Często potencjalny gość po raz pierwszy styka się w ten sposób z ofertą Twojego pensjonatu lub hotelu. Jakie jest to jego pierwsze wrażenie, gdy wchodzi na Twoją stronę www?

Czy witryna zachęci użytkownika do zamówienia proponowanej usługi czy raczej szybko opuści Twoją stronę znudzony, zdezorientowany lub – co gorsza – wyraźnie niezadowolony?

Jak wykorzystać Instagram do promocji obiektu noclegowego?

W ubiegłym roku liczba użytkowników Instagrama na świecie przekroczyła pół miliarda. W Polsce popularność serwisu również ciągle rośnie. Jak wykorzystać go do promocji obiektu turystycznego?

Ministerstwo Rozwoju wprowadza ułatwienie dla przyszłych przedsiębiorców

Resort rozwoju wprowadził usługę, która umożliwia zarejestrowanie działalności gospodarczej przez telefon.

W trakcie rozmowy konsultant przyjmuje niezbędne dane i wypełnia wniosek, a procedurę można zakończyć, składając podpis przez internet lub w urzędzie gminy. Pod specjalnym numerem telefonu przedsiębiorcy mogą też skorzystać z opcji telefonicznych powiadomień dotyczących na przykład ważnych zmian w przepisach. Resort podkreśla, że to pionierska usługa w skali administracji publicznej.

Kiedy obiekt turystyczny może organizować turnusy rehabilitacyjne?

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w Polsce jest blisko 5 mln osób niepełnosprawnych (dokładnie 4 mln 700 tys., dane wg Narodowego Spisu Powszechnego z 2011 roku). Osoby te mają prawo ubiegać się o refundacje turnusów rehabilitacyjnych, a to z kolei sprawia, że ten sektor rynku turystycznego jest niezwykle istotny.

Kiedy gość nie pojawia się w obiekcie, czyli co warto wiedzieć na temat "niedojazdów"

wtfKlienci rezerwują termin przyjazdu, a potem rezygnują. Czasami informując o tym, a czasami nie. Dla naszej rodzimej branży turystycznej jest to jeden z największych problemów. Czy tak zwanym „niedojazdom”, jak mówią o rezygnacjach hotelarze i właściciele obiektów noclegowych, można jakoś zaradzić?

Podstawowe błędy początkującego restauratora

restaurant1Prowadzenie własnego biznesu to ciężki kawałek chleba. Na każdym niemal kroku pojawiają się mniejsze bądź większe utrudnienia, z którymi musi sobie poradzić „biznesowy świeżak”. Dobry pomysł to jedno, trudności pojawiają się bowiem dopiero na etapie jego realizacji.

Narzędzia przydatne w content marketingu

Autorzy bloga eholiday.pl opublikowali listę interesujących narzędzi pomocnych w  zarządzaniu, redagowaniu i dystrybucji atrakcyjnego wizualnie contentu.

Agencie, własne www i apka to za mało

agentAgenci muszą zaoferować klientom coś więcej niż zwykłą witrynę internetową czy aplikację mobilną - wynika z raportu ekspertów targów World Travel Market w Londynie.

Powered by jms multisite for joomla