logo pot zarabiaj2 banerzarabiaj

Badania i analizy turystyczne

Raport - „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce 2017”

Screenshot 2017 11 13 raport 2017 Convention pdfPo raz ósmy zespół Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej opublikował raport podsumowujący osiągniecia  branży spotkań w Polsce w ubiegłym roku.

Głównym celem opracowania jest identyfikacja liczby i wielkości organizowanych na terenie Polski w 2016 roku spotkań i wydarzeń (m.in. społecznych, gospodarczych, biznesowych).

ANALIZA RYNKÓW za rok 2016 OBJĘTYCH DZIAŁANIAMI ZAGRANICZNYCH OŚRODKÓW POLSKIEJ ORGANIZACJI TURYSTYCZNEJ (ZOPOT)

Polska Organizacja Turystyczne przedstawia analizę rynków zagranicznych objętych działaniami Zagranicznych Ośrodków POT za rok 2016. Dokument zawiera m.in. trendy w podróżach, popyt na Polskę i jej produkty turystyczne, podstawowe uzyskane  mierniki.

Analiza rynków za rok 2016 objętych działaniami Zagranicznych Ośrodków Polskiej Organizacji Turystycznej

 

Analiza podaży turystyki zdrowotnej w Polsce

Zwiększające się zainteresowanie turystyką zdrowotną jest uznawane za jedno z najważniejszych zjawisk występujących na rynku usług turystycznych. Pojęcie turystyki zdrowotnej rozumiane jest jako ogół stosunków i zjawisk wynikających z pobytu i podróży osób, dla których głównym motywem i celem dominującym jest leczenie, poprawa lub zachowanie zdrowia.

Konkurencyjność cenowa polskich produktów turystycznych w okresie letnim 2015-2016

Zapraszamy do zapoznania się z nowym raportem przygotowanym na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej „Konkurencyjność cenowa polskich produktów turystycznych w okresie letnim 2015-2016” autorstwa dr. hab. Teresy Skalskiej. Opracowanie stanowi podsumowanie kolejnego etapu projektu, którego zadaniem jest monitorowanie i analiza sposobu wykorzystania cen jako narzędzia konkurowania na rynku turystycznym.

Efekty działań Polskiej Organizacji Turystycznej w roku 2015.

Zobacz infografikę prezentującą efekty działań Polskiej Organizacji Turystycznej w 2015 roku.

Premiera raportu „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce 2016” czyli rekordowe liczby i zapowiedź nowego projektu.

14 marca br. podczas inauguracji Meetings Week Poland odbyła się premiera Raportu „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce - Poland Meetings and Events Industry Report 2016”.

 

Indeks koniunktury turystycznej 2014

Na zlecenie i przy częściowym finansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej, Instytut Turystyki Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji w Warszawie przygotował raport pt. „Indeks koniunktury turystycznej 2014”.

Charakterystyka krajowych i zagranicznych podróży mieszkańców Polski w I półroczu 2015 roku

Na podstawie badań przeprowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny w ramach trójstronnego porozumienia pomiędzy Ministerstwem Sportu i Turystyki, NBP a GUS, został opracowany komunikat pt.: „Charakterystyka krajowych i zagranicznych podróży mieszkańców Polski w I półroczu 2015 roku”.

 

 

 

KOMERCJALIZACJA PRODUKTU TURYSTYCZNEGO - Wyniki badania ankietowego

W okresie marzec-kwiecień 2015 roku Polska Organizacja Turystyczna przeprowadziła wśród touroperatorów zajmujących się turystką przyjazdową do Polski badanie ankietowe nt. aktualnej oferty, aktywności sprzedażowej i planów biur w tym zakresie pn. Badanie ewolucji komercjalizacji.

Badania i Analizy Polskiej Organizacji Turystycznej

Polska Organizacja Turystyczna

Aby zapoznać się z badaniami prowadzonymi i zleconymi przez Polską Organizację Turystyczną. kliknij TUTAJ

Charakterystyka krajowych i zagranicznych podróży mieszkańców Polski w 2014 roku

 

Departament Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki, na podstawie badań przeprowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny, opracował komunikat pt. „Charakterystyka krajowych i zagranicznych podróży mieszkańców Polski w 2014 roku”.

 

Charakterystyka przyjazdów cudzoziemców do Polski w 2014 roku

Ministerstwo Sportu i Turystyki opracowało raport Charakterystyka przyjazdów cudzoziemców do Polski w 2014 roku. Zapraszamy do zapoznania się z danymi.

Praca badawcza Losy absolwentów szkół i uczelni kształcących kadry dla turystyki

Badanie realizowane jest w ramach monitorowania efektywności procesu kształcenia kadr dla turystyki na poziomie ponadgimnazjalnym i wyższym Jest to jedno z priorytetowych zadań Departamentu Turystyki umieszczone w programach rozwoju sektora turystyki w Polsce.

Domek nad morzem - to Polacy lubią najbardziej

Władysławowo – w tej miejscowości najczęściej szukali noclegu w lecie klienci portalu eholiday.pl. Na drugim miejscu znalazło się Zakopane, ale na pozostałych z pierwszej dziesiątki - już tylko nadmorskie kurorty.

Konkurencyjność cenowa polskiej oferty w sezonie zimowym 2013/2014.

Opracowanie jest elementem projektu, którego celem jest monitorowanie i analiza konkurencyjności cenowej wybranych grup produktów turystycznych na kilku strategicznych dla Polski rynkach emisyjnych.

Raport „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce 2014” już dostępny!

Głównym jego celem jest prezentacja wyników określających liczbę, rozmiar spotkań i wydarzeń organizowanych na terenie Polski w 2013 roku oraz ukazania ich wartości ekonomicznej. Ponadto raport przedstawia profil uczestników, charakterystykę spotkań zorganizowanych przez rekomendowanych organizatorów oraz po raz pierwszy wizję przemysłu spotkań w Polsce w 2020 roku przygotowaną przez niezależne autorytety.

„Oddajemy w Państwa ręce piątą edycję Raportu „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce”. Statystyki i analizy stanowią ważny materiał potwierdzający słuszność podejmowanych działań. Obserwacje pięciu lat prowadzonych badań, pokazują dużą dynamikę rynku, ale także pozwalają na optymistyczne spojrzenie w przyszłość.” – mówi Rafał Szmytke, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Raport o stanie gospodarki turystycznej w latach 2007-2011

Ministerstwo_Sportu_i_Turystyki_Rzeczypospolitej_PolskiejW dniu 1 lutego 2013 r. Rada Ministrów przyjęła „Raport o stanie gospodarki turystycznej w latach 2007-2011”, którego celem jest diagnoza stanu gospodarki turystycznej w Polsce.

Powered by jms multisite for joomla