logo pot zarabiaj2 banerzarabiaj

XIV edycja Konkursu na Najepszy Produkt Turystyczny - Certyfikat POT

Od 27 czerwca Regionalne Organizacje Turystyczne mogą rozpocząć pierwszy - regionalny - etap konkursu Na Najlepszy Produkt Turystyczny w 2016 roku.

 

Do 4 listopada ROT-y mają czas na zgłoszenie do etapu drugiego - ogólnopolskiego -  3 kandydatów regionalnej edycji konkursu, w tym produkt wskazany do ubiegania się o tytuł Certyfikatu Internautów, oraz 1 kandydata do Złotego Certyfikatu. Gala wręczenia Certyfikatów planowana jest na 17 lutego 2017 r., podczas targów Tour Salon w Poznaniu.

Regionalne organizacje turystyczne, zgodnie z przyjętym harmonogramem w terminie do 4 listopada, wyłaniały będą produkty turystyczne i wręczały nominacje do etapu ogólnopolskiego. Trzy z nich znajdą się na liście kandydatur do Certyfikatów POT, oraz po jednym do Złotego Certyfikatu i szczególnie silnie pobudzającego ducha rywalizacji – Certyfikatu Internautów.

Do regulaminu tegorocznej edycji wprowadzono kilka zmian. Istotną dla większego zobiektywizowania i reprezentatywności końcowych ocen jest decyzja podjęta przez prezesa POT dr Wojciecha Fedyka o poszerzeniu składu członków kapituły konkursowej. Zaproszenie do udziału w niej otrzymają dodatkowo osoby reprezentujące branżę turystyczną i media branżowe. W regulaminie znalazło się też zalecenie, aby do kapituł oceniających produkty na etapie regionalnym, weszli przedstawiciele izb branżowych, w tym szczególnie osoby pozostające poza strukturami członków zarządów ROT i członków zwyczajnych organizacji.

Wydłużony zostaje znacząco czas, jaki członkowie kapituł będą mieli przed podjęciem decyzji, na zapoznanie się z profilem zgłoszonych kandydatów, zakresem prowadzonej działalności i potencjału rozwoju. Zdaniem Anny Księżnik, liderki projektu, dłuższy okres, jaki regulamin przewiduje na zgłoszenie kandydatur przez regionalne organizacje turystyczne, umożliwi wnikliwszy tok oceny produktów turystycznych w trakcie całego sezonu, dokładniejszą weryfikację i wyłonienie faktycznie najlepszych, tym samym zwiększając ich szansę na Certyfikaty POT przyznawane w etapie ogólnopolskim.

Do pobrania:
Regulamin XIV edycji Konkursu w 2016 r.

Powered by jms multisite for joomla