logo pot zarabiaj2 banerzarabiaj

Polacy dumni z turystycznej wartości Polski

dumne polakiPolacy czują są dumni ze swojego kraju i jego wartości turystycznej – 92% z nich zarekomendowałoby odwiedzenie Polski zagranicznym turystom. Tylko 4% badanych nie zrobiłoby tego, a następne 4% twierdzi, że nie ma zdania w tej kwestii.

 

 

W opinii Polaków najbardziej atrakcyjnymi miejscem w kraju dla zagranicznych turystów jest Kraków, wskazany przez 50% badanych. Mazury, Bieszczady i Tatry zostały wskazane przez odpowiednio 32%, 11% i 10% badanych.

W przeciągu ostatnich trzech lat, najpopularniejszym kierunkiem wyjazdów Polaków w regionie Europy Środkowo-Wschodniej były Czechy, które odwiedziło 45% polskich badanych. Słowacja i Chorwacja uplasowały się na drugim i trzecim miejscu - zostały odwiedzone przez odpowiednio 42% i 30% naszych obywateli.

podroze111a

Wybór krajów, do których podróżują Polacy związany jest z najczęściej wybieranym rodzajem wakacji. Największa grupa Polaków odwiedzających Europę Środkowo-Wschodnią w ciągu ostatnich trzech lat udała się na wypoczynek (78%) i zwiedzanie (44%). Inne popularne rodzaje wyjazdów wśród polskich obywateli to wyjazdy na konkretne wydarzenia (wybrane przez 10%), wyjazdy edukacyjne (10%) oraz w celu odwiedzenia przyjaciół lub rodziny (10%). Tylko 6% badanych podróżowało na wydarzenia sportowe.

podroze111b

podroz111c

Większość Polaków woli wyjeżdżać do krajów Europy Środkowo-Wschodniej latem i na okres tygodnia.

Dowiedz się więcej, przeczytaj cały artykuł.

Źródło: wirtualnemedia.pl, data dostępu: 07.08.2017

Powered by jms multisite for joomla