logo pot zarabiaj2 banerzarabiaj

Co decyduje o wyborze noclegu?

noclegg1Portal eholiday.pl, w ramach krótkiej sondy wśród swoich użytkowników postanowił sprawdzić, jakie czynniki decydują o wyborze miejsca noclegowego. Wyniki zostały porównane z ankietami z poprzednich lat.

 

Według wyników badań z ubiegłego tygodnia, okazuje się, że największe znaczenie ma CENA. Nie jest to specjalnie zaskakujące – w poprzednich latach ten czynnik również był decydujący. Ale tym co może dziwić jest fakt, że aż 47% osób wskazało cenę jako najważniejszą rzecz w procesie decyzyjnym! W roku 2014 tych odpowiedzi było 35%, a w roku 2013 – 42%.

wplyw1

Na kolejnym miejscu użytkownicy wskazali lokalizację – 20%. Analogicznie w 2014 takich odpowiedzi było 25%, a w 2013 – 23%. Co jeszcze decyduje o wyborze miejsca noclegowego? Warto zwrócić uwagę na udogodnienia (takie jak np. basen, spa, parking itp.) – blisko 13% w tym roku, a w latach ubiegłych 10% (2014) i 11% (2013). Dla 7% ankietowanych istotne jest śniadanie wliczone w cenę noclegu. Prawie tyle samo osób wskazało opinie o obiekcie – ponad 6%.

wplyw2

W tym roku autorzy sondy postanowili zapytać osobno o WiFi w obiekcie. Zarówno użytkownicy szukający noclegu, jak i właściciele obiektów przyznali jendomyślnie, że darmowy i  bezprzewodowy internet to tzw. must have. Tymczasem tylko niewiele ponad 2% pytanych przyznało, że ten czynnik decyduje. Jak to zinterpretować?

Większość gości uznaje, że WiFi jest tak oczywiste, jak ciepła woda.  WiFi w obiekcie dla właściciela niewiele zmieni (nie poprawi pozycji jego oferty na tle innych), ale jego brak owszem tak. Ankieta została przeprowadzona w drugiej połowie lutego 2017 roku, a wzięło w niej udział ponad tysiąc osób.

Źródło: Blog eholiday.pl, data dostępu: 09.03.2017

Powered by jms multisite for joomla