logo pot zarabiaj2 banerzarabiaj

Satystyki i badania - newsy

Wakacje 2018 - kiedy, gdzie i za ile?

Wakacje coraz bliżej, Polacy jak zwykle planowanie urlopu zostawiają na ostatnią chwilę, ale my już wiemy, jakie miejsca cieszą się największym zainteresowaniem turystów.

Sprawdziliśmy, gdzie użytkownicy poszukiwali noclegu w letnich miesiącach, biorąc pod uwagę zapytania o noclegi w okresie czerwiec – sierpień 2018 w portalu Nocowanie.pl.

Raport „Współczesne role convention bureaux a konkurencyjność polskich miast na międzynarodowym rynku spotkań”

Miejskie Convention Bureaux z Polski wzięły udział w badaniu, rezultatem którego jest Raport „Współczesne role convention bureaux a konkurencyjność polskich miast na międzynarodowym rynku spotkań”.

Badanie przeprowadzono na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, w ramach projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki.

RAPORT: Wydatki i działania promocyjne polskich miast i regionów w latach 2016-2017. Sprawdź ile i na jakie działania promocyjne wydają samorządy miejskie!

raport3Z danych Ministerstwa Finansów wynika, że w 2017 r. samorządy wydały na promocję niemal 719 mln zł. Było to o 53 mln zł więcej niż rok wcześniej. W tegorocznym raporcie „Wydatki i działania promocyjne polskich miast i regionów” autorzy analizują budżety promocyjne 91 samorządów. Branża wybrała również najlepiej promujący się samorząd.

Polska w pierwszej 20. rankingu destynacji dla przemysłu spotkań

Międzynarodowe Stowarzyszenie Konferencji i Kongresów (International Congress and Convention Association – ICCA) opublikowało międzynarodowy ranking ICCA Statistics Report 2017,  w którym Polska z liczbą 216 spotkań uplasowała się na 18. miejscu (na 110 zaprezentowanych pozycji).

Wyższe ceny na majówkę

Warto planować z wyprzedzeniem, bo dane zebrane w ostatnich latach pokazują, że organizując wyjazd na ostatnią chwilę, można trafić nawet na 99-proc. obłożenie. Znalezienie wtedy wolnego pokoju to nie lada wyzwanie.

Powered by jms multisite for joomla