logo pot zarabiaj2 banerzarabiaj

Satystyki i badania - newsy

Turystyka w województwie wielkopolskim 2016

Wielkopolski Ośrodek Badań Regionalnych opublikował opracowanie statystyczne i raport na temat turystyki w województwie wielkopolskim w roku 2016, który jest na ten moment najbardziej kompleksowym opracowaniem z tej dziedziny.

Zatłoczone nadbałtyckie kurorty ulubionym kierunkiem na wakacje

turysty nad morzemMimo przepełnionych plaż, wysokich cen oraz tłumu i hałasu, najmodniejszym kierunkiem na wakacje w Polsce są znane kurorty nadmorskie. Góry to zdaniem Polaków przede wszystkim aktywny wypoczynek, a jeziora - pełen relaks. Za najmodniejszy kierunek wakacyjny w Europie uznawana jest Hiszpania, a za najbardziej niebezpieczny Turcja i Francja - wynika z badania ARC Rynek i Opinia.

Bałtyk i Małopolska najchętniej odwiedzanymi regionami

Pomorze Zachodnie i Małopolska to najpopularniejsze polskie regiony turystyczne spośród najchętniej odwiedzanych w Unii Europejskiej - wynika z lipcowego raportu unijnego urzędu statystycznego Eurostat.

Charakterystyka podróży mieszkańców Polski w 2016 r.

100 8712Departament Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki, na podstawie badań przeprowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny w ramach trójstronnego porozumienia pomiędzy MSiT, NBP a GUS,  opracował komunikat pt.: „Charakterystyka krajowych i zagranicznych podróży mieszkańców Polski w 2016 roku”.

Charakterystyka przyjazdów nierezydentów do Polski w 2016 roku

Według szacunków Ministerstwa, liczba turystów zagranicznych wyniosła w 2016 roku 17,5 mln tj. o 4,5% więcej niż w 2015 roku a liczba przyjazdów nierezydentów do Polski została oszacowana na poziomie 80,5 mln, tj. o 3,5% więcej niż w poprzednim roku.

Powered by jms multisite for joomla