logo pot zarabiaj2 banerzarabiaj

Satystyki i badania - newsy

Podsumowanie raportu "Zagraniczne wakacje Polaków 2017".

wycieczkaWstępnie już wiadomo, iż statystyczny polski turysta latem roku 2017 r. najchętniej leciał do Grecji samolotem na siedem dni do hotelu 4-gwiazdkowego z opcją all inclusive.

Gdzie Polacy spędzili wakacje 2017? - Raport Nocowanie.pl

raport nocowaniePrzyjrzono się preferencjom turystycznym Polaków. Dokładnej analizie poddano okres wakacyjny i miejsca destynacji urlopowych. Sprawdzono, gdzie Polacy poszukiwali noclegu w letnich miesiącach, uwzględniając dane pochodzące z serwisu Nocowanie.pl w okresie czerwiec – sierpień 2017. W tym czasie z serwisu korzystało blisko 7,5 mln użytkowników.

Co piąty Polak wybrał wypoczynek w polskich górach

Badanie przeprowadzone przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRIS, na zlecenie Polskich Kolei Linowych dowodzi, iż urlop na południu kraju mogą uatrakcyjnić przede wszystkim wyprawy do zamków i wjazdy na szczyty gór.

 

Raport eholiday.pl - Gdzie Polacy spędzili wakacje 2017?

Wakacje już się skończyły, nadszedł więc czas podsumowań. Przyjrzano się preferencjom turystycznym użytkowników serwisu eholiday.pl poddając wnikliwej analizie dane za okres od czerwca do sierpnia 2017 roku. Gdzie zatem Polacy najchętniej spędzali tegoroczne wakacje?

Warszawa chętnie odwiedzana przez turystów. Ponad 21 milionów odwiedzających.

Stołeczny Ratusz odnotował, że w 2016 roku Warszawę odwiedziło blisko 21 mln osób, z czego blisko 10 mln to przyjazdy turystyczne. Stolica cieszy się największą popularnością wśród Brytyjczyków (12 proc. przyjazdów) oraz Niemców (7 proc. przyjazdów). Z kolei najpopularniejszymi atrakcjami turystycznymi okazały się Stare Miasto oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

Powered by jms multisite for joomla