logo pot zarabiaj2 banerzarabiaj

Satystyki i badania - newsy

Raport eholiday.pl - Gdzie Polacy spędzili wakacje 2017?

Wakacje już się skończyły, nadszedł więc czas podsumowań. Przyjrzano się preferencjom turystycznym użytkowników serwisu eholiday.pl poddając wnikliwej analizie dane za okres od czerwca do sierpnia 2017 roku. Gdzie zatem Polacy najchętniej spędzali tegoroczne wakacje?

Warszawa chętnie odwiedzana przez turystów. Ponad 21 milionów odwiedzających.

Stołeczny Ratusz odnotował, że w 2016 roku Warszawę odwiedziło blisko 21 mln osób, z czego blisko 10 mln to przyjazdy turystyczne. Stolica cieszy się największą popularnością wśród Brytyjczyków (12 proc. przyjazdów) oraz Niemców (7 proc. przyjazdów). Z kolei najpopularniejszymi atrakcjami turystycznymi okazały się Stare Miasto oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

Rynek Gastronomiczny w Polsce - RAPORT 2017

rynek gastronomicznyRynek Gastronomiczny w Polsce - RAPORT 2017 to oczekiwane, specjalistyczne wydawnictwo skierowane do właścicieli lokali niezależnych, zarządów sieci, „kupców”oraz wszystkich profesjonalistów branży.

Jak Polacy organizują swoje urlopy?

polish touristsAż 70 proc. Polaków wyjeżdżających za granicę nie zamierza się ubezpieczyć z tego tytułu. Co ciekawe, w zeszłym sezonie bez polisy w zagraniczną podróż wybierało się tylko 22 proc. badanych. Przeważająca część naszych rodaków (ponad 69 proc.) wczasy organizuje na własną rękę.

W Polsce urlop spędzi 36 proc. ankietowanych, z czego na wypoczynek w kraju zdecydowanie chętniej przystają beneficjenci programu Rodzina 500+ - wynika z badania Diners Club Polska.

Polacy dumni z turystycznej wartości Polski

dumne polakiPolacy czują są dumni ze swojego kraju i jego wartości turystycznej – 92% z nich zarekomendowałoby odwiedzenie Polski zagranicznym turystom. Tylko 4% badanych nie zrobiłoby tego, a następne 4% twierdzi, że nie ma zdania w tej kwestii.

Powered by jms multisite for joomla